Okresní kolo v basketbale dívek

Naše děvčata vybojovala stříbrnou medaili.

V úterý 6. listopadu 2018 se děvčata naší školy zúčastnila okresního kola v basketbalu. Byli jsme sice oslabeni o studentky čtvrtého ročníku, která jsou na stáži ve Velké Británii, ale zato jsme objevili nadějné sportovkyně z prvních ročníků. Turnaje se účastnily 4 školy, pořádající OA a HŠ Třebíč, Gymnázium Třebíč a KG Třebíč.

V prvním utkání proti GTR děvčata byla nesmělá, bez odvahy, hra byla neurovnaná a některá děvčata byla vyplašená z nastalé situace. Postupem času se to začalo zlepšovat a prvním košem se to otočilo. Sebevědomí, odvaha a víra ve vlastní síly nás hnaly dopředu. Škoda jenom, že jsme to nedokázali proměnit v bodový úspěch.

Proti domácím jsme nastoupili jako vyměnění, trochu jsme změnili taktiku, především v obraně, což znamenalo, že jsme za celé utkání nedostali jediný koš ze hry a s přehledem jsme zvítězili.

Do posledního utkání jsme vstupovali naopak až příliš sebevědomě a chyběla nám pokora a úcta k soupeři. Po oddychovém čase jsme se vrátili k výkonu ze druhého utkání a vývoj utkání jsme otočili. Euforie však netrvala dlouho, protože jsme dostali dva koše z dálky, ale týmovou hrou jsme již vítězství nepustili. Kaňkou byl výkon rozhodčího i pomocníků od stolku časoměřičů, kteří vnášeli zmatky do evidence zápasu. Naštěstí jsme měli mezi sebou pozornou Anetu, které se nenechala zaskočit, a vše bylo napraveno.

Konečné druhé místo je fantastickým úspěchem a velkým příslibem do budoucna sportování na naší škole. Všem bych chtěl tímto způsobem poděkovat za vzornou reprezentaci školy.

Sestava dívek: Dominika Černá, Tereza Šabatková, Michaela Charvátová, Sabina Baranová, Aneta Kabelková, Petra Kühtreiberová, Valerie Cébe, Jolana Halačková, Darina Komínková, Karolína Nováčková, Sára Mužíková, Anna Zemanová

Mgr. Martin Michálek

Nahoru

Zeptejte se nás

Jméno a příjmení *
E-mail *
Zpráva *

Kontakty

Střední škola stavební Třebíč

Kubišova 1214/9
674 01 Třebíč

Informační linky:

Telefon: 568 606 410, 568 606 411
Fax: 568 606 422
E-mail: info@spsstrebic.cz
WWW: https://www.stavtr.cz

Kudy k nám