Litva 2014

Program mobility CZ/13/LLP-LdV/IVT/134227

Dřevo – současný ekologický stavební materiál

Partnerská organizace:

Všį Vilniaus statybininkų rengimo centras (Vilnius Builders Training Centre)

Termín:

13. – 26. 9. 2014

Účastníci:

Štěpán Bros, Natálie Březnová, Leona Fialová, Eliška Havlenová, Lucie Hubatková, Dominik Kopal – studenti třetího ročníku oboru stavebnictví

Doprovodná osoba:

Mgr. Dana Michálková

Program mobility:

Partnerská škola připravila pro stážisty obsáhlý, velice pestrý a na zážitky bohatý program.

Odborná část mobility zahrnovala seznámení s pravidly bezpečnosti práce v teoretické výuce a práci v tesařských a truhlářských dílnách školy, kde společně s místními učni a mistry vyráběli například dřevěné rámy, lavičky, dárkové předměty, zkoušeli tesařské spoje. Pracovali s ručním nářadím i s moderními dřevo obrábějícími stroji. Součástí pracovní části byly také odborné exkurze například ve firmě IDW metal and wood, kde byli podrobně seznámeni s různými druhy materiálů, jejich obráběním. S tradiční lidovou architekturou, dřevostavbami, se studenti seznámili v přímořském středisku Nida.

Kromě nových pracovních zkušeností si studenti ze stáže odvezli mnoho jiných zážitků – kulinářských, cestovatelských. Jistě budou vzpomínat na výlet k moři, procházky po Vilniusu, Kaunasu, hradu Trakai.

Velkým přínosem stáže byl také rozvoj komunikačních dovedností při každodenní komunikaci s litevskými učiteli, učni a výměna zkušeností se studentským parlamentem partnerské školy, jehož představitelé přijedou na jaře 2015 se svým projektem.

Nahoru

Zeptejte se nás

Jméno a příjmení *
E-mail *
Zpráva *

Kontakty

Střední škola stavební Třebíč

Kubišova 1214/9
674 01 Třebíč

Informační linky:

Telefon: 568 606 410, 568 606 411
Fax: 568 606 422
E-mail: info@spsstrebic.cz
WWW: https://www.stavtr.cz

Kudy k nám