Německo 2014

Program mobility CZ/13/LLP-LdV/IVT/134227

Dřevo – současný ekologický stavební materiál

Stáž v Německu na Staatliche Berufsschule Pfarrkirchen

Termín:

30. března – 12. dubna 2014

Účastníci:

Marek Anděl, Ladislav Havel, Kristýna Kalinová, Jan Pacal, Dominika Paulasová, Lukáš Vostal – studenti 3. ročníku oboru stavebnictví

Doprovodná osoba:

Mgr. Vilma Burdová

Program mobility:

Pro šest studentů třetího ročníku, kteří strávili dva jarní týdny v bavorském městě Pfarrkirchen, byl partnerskou školou Staatliche Berufsschule připraven velmi pestrý program.

V prvním týdnu poznávali německý školský systém a chodili do teoretické i praktické výuky oborů tesař a truhlář. V truhlářských dílnách vyráběli společně s místními učni dřevěný podnos, s tesaři pak procvičovali základní tesařské spoje. Přitom využívali nejen ruční nářadí, ale i moderní dřevoobráběcí stroje. Součástí programu byla také exkurze do skanzenu v Massingu, kde se seznámili  s tradiční lidovou architekturou a poznali postup při výstavbě dřevostaveb v 18. a 19. století.

Druhý týden následovala praxe v tesařských a truhlářských firmách. Žáci zde měli příležitost poznat reálný pracovní svět, celých pět dnů pracovali od 7 hodin do 17 hodin a podíleli se na skutečných firemních zakázkách (např. výroba krovu a osazení nové střešní konstrukce na stavbě, nábytkářská výroba, interiérové obložení, schodiště).

Kromě odborných poznatků a jazykových zkušeností si všichni odváží i mnoho dalších zážitků, ať už ze společných kulturních akcí s německými učiteli, z odborných exkurzí, z návštěvy Alp nebo jen z každodenního kontaktu s milými obyvateli Pfarrkirchenu.

Nahoru

Zeptejte se nás

Jméno a příjmení *
E-mail *
Zpráva *

Kontakty

Střední škola stavební Třebíč

Kubišova 1214/9
674 01 Třebíč

Informační linky:

Telefon: 568 606 410, 568 606 411
Fax: 568 606 422
E-mail: info@spsstrebic.cz
WWW: https://www.stavtr.cz

Kudy k nám